Błędy podczas przeprowadzki – 7 najczęściej popełnianych

Przeprowadzka dla wielu to wyjątkowo stresujący czas. Tylko przemyślana organizacja pomaga przenieść się z jednego miejsca do drugiego – efektywnie i bez większych problemów. Nie zawsze jednak można uniknąć pułapek. Nietypowa sytuacja sprawia, że zdenerwowanie bierze górę nad logistyką i nie wszystko idzie zgodnie z planem. Poznaj najczęściej popełniane błędy podczas przeprowadzki, aby nigdy nie popełnić podobnych. 

Brak planu oznacza brak organizacji 

Nadszedł dzień przeprowadzki, a Ty nie masz żadnego planu. Znasz to uczucie, gdy jest tyle pracy, że nie wiadomo, od czego zacząć? Zaczynasz biegać, krzyczeć, a stres potęguje wszystkie negatywne emocje. Brak odpowiedniego harmonogramu działań albo jakiegokolwiek to jeden z najczęściej popełnianych błędów podczas przeprowadzki. 

Szczegółowy harmonogram to zaoszczędzenie czasu. Dobry plan oznacza odpowiednią organizację i pozwala zminimalizować poirytowanie. Zapisując krok po kroku sprawy do załatwienia oraz rzeczy do zrobienia, możemy mieć naprawdę pozytywne wspomnienia z przeprowadzki

Pośpiech i za mało czasu 

Od zawsze wiadomo, że pośpiech sprzyja popełnianiu błędów. Brak wystarczającej ilości czasu sprawia, że działania wykonujemy w sposób niedbały. Błyskawiczne przeprowadzki to nierzadko źle zapakowane rzeczy, uszkodzone meble, niewłaściwie posprzątane mieszkanie lub biuro. Pośpiech gwarantuje większą dawkę stresu, kłótni i nieporozumień. 

Przeprowadzka to złożone działania i wiele punktów, których nie można pominąć. Lepiej zagospodarować sobie więcej czasu, a gdy pozostanie wolna chwila – napić spokojnie kawy, niż krzątać się i popełniać błędy. 

Niewystarczająca ilość i jakość materiałów do pakowania 

Dobrej jakości materiał pakowy, a raczej jego brak to błąd podczas przeprowadzki. Problem może stanowić niewystarczająca ilość: kartonów, folii bąbelkowej, pudełek, worków próżniowych lub słaba jakość materiałów. Kartony mogą być przemoczone, a np. worki stare o brzydkim zapachu. Złe zapakowanie to ograniczona ochrona przedmiotu i większe ryzyko uszkodzeń. 

Jedynym sposobem na uniknięcie podobnego błędu jest wcześniejsze pozyskanie potrzebnych materiałów do pakowania. Nowe, sprawdzone produkty to zapewnienie trwałości. Ważne, aby dokładnie rozejrzeć się po mieszkaniu i oszacować ilość kartonów, która będzie nam potrzebna do przeprowadzki. 

Niewłaściwa kolejność pakowania – cóż za błąd! 

Udało Ci się nie popełnić błędu związanego z pośpiechem i małą ilością czasu? Przed Tobą kolejna pułapka. Ostateczna wyprowadzka za tydzień, a więc siedem dni wcześniej zaczynasz pakowanie. Wszystko idzie zgodnie z planem, aż przed dzień przeprowadzki okazuje się, że nie masz w co się ubrać. Suszarka zapakowana (nie wiadomo gdzie) jest w tym dniu niezbędna i nie dysponujesz kołdrą, aby przespać kolejną noc. 

Dokładnie opracowany plan pakowania poszczególnych rzeczy sprawi, że stopniowo przygotujemy do przeprowadzki najmniej ważne produkty po te, które pozwolą funkcjonować normalnie do ostatniego dnia w starym mieszkaniu. 

Kto pomoże? Czyli zaangażowanie innych osób 

Aby przeprowadzka przebiegła sprawnie potrzebne są silne ręce do pracy. Podnoszenie mebli wymaga wysiłku i więcej niż jednej osoby. Gdy nie pomyślałeś o tym wcześniej, może się okazać, że przeceniłeś swoje możliwości. 

Podczas przeprowadzki częstym kłopotem są ciężkie przedmioty. Nie tylko pod względem podnoszenia i pakowania, ale również podczas przenoszenia ciężarów z samochodu do mieszkania i na odwrót. Jeśli nie zadbaliśmy o wcześniejszą pomoc, może się okazać, że na 

ostatnią chwilę, mało kto znajdzie wolny czas. Wtedy konsekwencją błędu jest wydłużony okres wyprowadzki. 

Brak opisów kartonów – spowolnienie działania 

Skuteczna wprowadzka przebiega tak: silni mężczyźni wnoszą meble i inne przedmioty do konkretnych pomieszczeń. Inne osoby rozpakowują i układają wnoszony towar oraz na bieżąco dbają o czystość. Co jednak, jeśli nie opisaliśmy odpowiednio kartonów i worków? Zaczyna się problem, bo przeprowadzka przebiega znacznie wolniej, a w nowym mieszkaniu lub biurze już na wstępie „gracimy” przestrzeń. 

Od razu po zapakowaniu rzeczy, należy odpowiednio oznakować pakunki. Wystarczy flamastrem napisać miejsce, do którego wnieść rzeczy i meble. Kilka minut, które poświęcimy na konkretny opis, pozwoli zaoszczędzić czas – niezwykle cenny podczas przeprowadzki. 

Nieodpowiednia firma przeprowadzkowa – poważny błąd podczas przeprowadzki 

Nie masz czasu, dlatego decydujesz się na firmę przeprowadzkową. Doskonała decyzja! Jednak również tutaj czyha niebezpieczeństwo. Szybki albo najtańszy wybór, nie zawsze oznacza profesjonalizm. Nierzadko można przeczytać o problemach z firmą przeprowadzkową, niewłaściwie wykonanej usłudze, braku terminowości, czy uszkodzeniu np. mebli i próbach uniknięcia konsekwencji. 

Nie podejmuj szybko decyzji, nawet jeśli nie masz czasu. Wybór odpowiedniej pomocy to w ostateczności zaoszczędzenie pieniędzy, nerwów, a czas poświęcony na odnalezienie idealnej firmy, zwraca się wielokrotnie. Planujesz przeprowadzkę Gdańsk-Trójmiasto? To nieliczny przypadek, w którym wybór może być błyskawiczny, a jednocześnie prawidłowy – Tragarzówka Przeprowadzki.