Kartony do przeprowadzki. Jakie i gdzie kupić?   

Planując przeprowadzkę zastanawiasz się, w co spakujesz cały swój dorobek? Pierwsza myśl to kartony do przeprowadzki. To właśnie pudełka prezentowane są na pierwszym planie w serialach podczas wyprowadzek i wydają się najłatwiej dostępną oraz najtańszą możliwością pakowania. Czy rzeczywiście tak jest? Dowiedz się więcej o kartonach do przeprowadzki z naszego artykułu. 

Idealny karton do przeprowadzki 

Odpowiedni karton to poczucie bezpieczeństwa. Jeżeli Twoim celem jest transport bez niemiłych niespodzianek, skoncentruj swoją uwagę na wytrzymałych pudełkach. Wytrzymałych, czyli jakich? Dostosuj karton do ciężaru przenoszonych przedmiotów. W ofercie wielu sklepów dostępne są „kartony przeprowadzkowe”. Wyróżniają się, aż pięcioma warstwami, co sprawia, że nadają się idealnie do przenoszenia większych lub cięższych rzeczy. Opakowania są droższe, ale minimalizują ryzyko uszkodzenia. 

Drobniejsze i lżejsze przedmioty możesz bez problemu spakować do tańszych kartonów. Zaleca się również przenoszenie większej ilości pudełek z mniejszą zawartością, niż dużych i ciężkich kartonów. Zarówno dla bezpieczeństwa transportu, jak i zdrowia osób dźwigających. Wielkość idealnego opakowania nie istnieje. Warto zakupić mniejsze, jak i większe pudełka, a z pewnością wykorzystasz wszystkie. 

Ciężko oszacować, ile potrzebujesz kartonów do przeprowadzki. Ta ilość jest mocno uzależniona od osób, które zamieszkują mieszkanie. Szacuje się, że na jeden metr kwadratowy przypada jeden karton. 

To, co najważniejsze w wyborze odpowiedniego kartonu to jakość. Zwróć uwagę, aby wybór papierniczy nie posiadał uszkodzeń, czyli był pozbawiony pęknięć i wilgoci. Nie wykorzystuj starych i niepewnych materiałów do przenoszenia drogocennych rzeczy. Profesjonalne kartony są czyste i nie posiadają nieprzyjemnych zapachów. 

Skąd wziąć wytrzymały karton? 

Co zrobić, jeśli w domu nie posiadamy kartonów do przeprowadzki? Mamy dla Was kilka propozycji: 

 • Najprościej zamówić kartony do domu, zakupując przez Internet. Masz wtedy pełną kontrolę nad jakością towaru oraz możesz dostosować ilość opakowań i wielkość dla własnych potrzeb. Nie musisz również długo czekać na towar. Producenci kartonów często oferują atrakcyjne promocje dla kupujących lub zniżki przy większych zakupach.
  W sklepach dostępne są także „zestawy przeprowadzkowe”, czyli komplet pudełek o różnych rozmiarach i niezbędne akcesoria do pakowania: folia bąbelkowa, papier do pakowania, taśmy i marker.
 • Jeżeli potrzebujemy naprawdę dużej ilości kartonów, warto wykonać telefon do hurtowni opakowań i poprosić o ofertę. W ten sposób, porównując różne ceny, możemy zaoszczędzić pieniądze.
 • Może sklepy spożywcze? Większe markety dysponują przeróżnymi pudełkami, które często zostają po prostu wyrzucane. Warto podpyta, czy na zapleczu nie zostały kartony, które mógłbyś zabrać i wykorzystać podczas przeprowadzki.
 • Do wielu miejsc handlowych codziennie przyjeżdża nowa dostawa. To odpowiedni moment, aby zdobyć opakowania! Wystarczy podpytać sprzedawców, czy jest możliwość odkupienia kartonów po symbolicznej cenie. Tak robi wiele osób, a korzyści odczuwają obie strony.
  Alternatywy dla papierowych pudełek
  Nie zawsze musisz pakować wszystko do kartonów. Najpierw przeanalizuj listę przygotowanych do transportu rzeczy i upewnij się, czy są tańsze, a może wygodniejsze sposoby na przeprowadzkę.
  Piszemy o tym, ponieważ opakowania papierowe nie należą do najtańszych, a istnieją inne, skuteczne alternatywy. Pościele i koce można wygodnie przetransportować w workach próżniowych, a eleganckie ubrania na wieszaku i w pokrowcu. Wiele rzeczy możemy również zapakować do wytrzymałych toreb po zakupach. Masz w domu skrzynki lub koszyki? To idealne miejsce transportu dla roślin. Podczas przeprowadzki wyposaż się również w małe woreczki do przewożenia drobnych rzeczy.
  Nie zapominajmy, że równie ważne, jak opakowania są wypełniacze. Przy transporcie wypełnij wolną przestrzeń kartonu, czy też torby: papierem-gazetami, folią bąbelkową, tekturą falistą, materiałami.

Ratunek – firma przeprowadzkowa 

Gdy przenosisz się z jednego miejsca na drugie, masz na głowie tysiące spraw do załatwienia. Kartony do przeprowadzki to tylko jeden element dotyczący bezpiecznego transportu. Czasami łatwiej powierzyć sprawę profesjonalistą i zaoszczędzić: czas, nerwy i pieniądze za paliwo. 

Firm przeprowadzkowych jest wiele, a decyzję o odpowiedniej ofercie, możemy dostosować do własnych potrzeb. Tragarzówka Przeprowadzki Gdańsk i Trójmiasto to możliwość wyboru idealnego pakietu przeprowadzki. To w kompleksowej opcji nie musisz się o nic martwić, a szczególnie o omawiane kartony. Zapewniamy pakowanie w bezpieczne materiały, transport dostosowany do wybranych godzin przez Klienta, a także wnoszenie i profesjonalny rozładunek. 

To ważne, aby wybierając odpowiednią ekipę, kierować się ograniczonym zaufaniem. Nawet doświadczonym osobom mogą przydarzyć się sytuacje nie do przewidzenia. Na szczęście znajdziesz firmy, które ubezpieczyły swoje usługi. Co to oznacza? Wszystkie przedmioty spakowane np. przez Tragarzówkę są zabezpieczone od uszkodzenia, ubezpieczeniem OC.