Usługa door to door – korzyści dla klientów 

W życiu codziennym na każdym kroku poszukujemy szybkich oraz komfortowych rozwiązań. Podczas robienia zakupów, czy też przeprowadzki liczy się czas i często kompleksowe usługi firmy np. transportowej. Naprzeciw potrzebom wielu klientów stworzono usługę door to door. To przewóz towaru, a nierzadko usługi, z punktów A do punktu B. Dowiedz się więcej o modelu „od drzwi do drzwi” i skorzystaj z niezwykłej wygody. 

Door to door, na czym polega usługa? 

To usługa, która oferuje wykonanie zlecenia z punktu startowego do punktu docelowego. Najczęściej obejmuje branżę transportową, handlową, przeprowadzkową i wyróżnia się przede wszystkim komfortem dla klienta oraz bezpośrednim sposobem działania. 

Na czym polega door to door? Na zaplanowanej spedycji, która przyśpiesza transport i ogranicza niepotrzebne koszty. To model uniwersalny – przy dołożeniu starań możliwy do dostosowania dla wielu działalności. Firmy oferujące sposób działania oparty o przemyślany transport odpowiadają za bezpieczeństwo przewozu, ale również terminowość, czyli odbiór i dostawę w odpowiednim czasie. 

Branże, w których „od i do drzwi” sprawdza się najlepiej 

Door to door to przede wszystkim nowoczesny transport, czyli prosty i wygodny. Warto jednak zwrócić uwagę, że nie tyczy się wyłącznie przewozu dóbr materialnych. Coraz popularniejsze stają się firmy świadczące usługi mobilne dla osób niepełnosprawnych w celu umożliwienia przejazdu oraz zwiększenia aktywności społeczno-zawodowej. 

To także niewątpliwie sprytny sposób na funkcjonowanie firmy. O usłudze od drzwi do drzwi można usłyszeć w kontekście np. warsztatów samochodowych, które proponują ofertę bez konieczności dojazdu do serwisu. Mechanik sam odbiera samochód, naprawia i odwozi do klienta. W dobie pandemii bardzo często firmy oferują również ozonowanie oraz płatność online. Nierzadko zdarza się, że usługę proponują także salony samochodowe. 

System door-to-door oprócz transportu może dotyczyć również napraw, wymian, serwisów, a świadczenie takiego sposobu współpracy, najczęściej wynika z troski o klienta. 

Zalety transportu door-to-door 

Transportowanie towaru wyłącznie przez jedną firmę zyskuje na popularności. Zastanawiasz się, jakie korzyści wynikają z usługi door to door? Poznaj największe zalety: 

 • Komfort – dostawa bezpośrednio od nadawcy do adresata, bez pośredników.
 • Oszczędność – powierzenie zlecenia profesjonalnej firmie to sprawne działanie, czyli
  oszczędność czasu i zoptymalizowanie transportu pod względem kosztów.
 • Kompleksowość – usługa często powiązana jest z dodatkowymi możliwościami.
 • Kompetentność – sprawdzona firma oznacza mniej problemów związanych z
  transportem.
 • Gwarancja – w większości transport door-to-door objęty jest procedurami
  gwarancyjnymi.
 • Oferta dostosowana do potrzeb – to usługa, która proponuje optymalne rozwiązanie
  dla osób zainteresowanych.
 • Jedna firma – skrócony czas dostawy i powierzenie zadania konkretnemu
  przedsiębiorstwu. W przypadku zażalenia odpowiedzialność spoczywa na jednej firmie.
  Spedycja międzynarodowa – kompleksowa usługa
  Coraz większy wpływ na rozwój handlu ma transport międzynarodowy. Przedsiębiorcy często decydują się na współpracę z firmami oferującymi pakiety door to door, aby uefektywnić przepływ towaru. Wybór profesjonalnego przedstawiciela branży zajmującego się spedycją to najszybsza forma przewozu bez wykorzystywania pośredników. To organizacja i zobowiązania spoczywające na jednej, zdeklarowanej do działania, firmie.
  Działania transportu międzynarodowego zazwyczaj są bardziej złożone niż usługa międzymiastowa. Tylko specjaliści w branży znają specyfikę transportu między krajami i problemy, jakie mogą pojawić się podczas spedycji. Wypracowane latami modele działania sprawiają, że klienci czują się pewniej korzystając z usług doświadczonych firm. Dlatego przewóz towarów na dalekie odległości, bezpośrednio z miejsca nadania do adresata, cieszy się coraz większą popularnością.
 • Firma przeprowadzkowa, a usługa door to door
  To usługa wybierana przede wszystkim przez osoby prywatne i przedsiębiorców, którym zależy na płynnej, bezproblemowej realizacji zlecenia. Firmy przeprowadzkowe opierają swoje działania na systemie door to door na najwyższym poziomie. Dostarczenie mebli,

drogocennych przedmiotów – szybko i profesjonalnie to podstawa podczas świadczenia usług. Przeprowadzki wymagają zaplanowanych działań, dlatego tak wiele osób zaufało Tragarzówce – przeprowadzki Gdańsk, zlecenia międzymiastowe i międzynarodowe. 

Ogromną zaletą firmy zajmującej się przewożeniem dób materialnych z miejsca wyprowadzki do miejsca docelowego jest kompleksowość usługi. Tragarzówka nie odbierze wyłącznie towaru spod drzwi i przewiezie do kolejnych drzwi. Wybierając firmę przeprowadzkową z najlepszą ofertą możesz liczyć na wiele więcej! 

Darmowa wycena, niezbędne materiały pakowe (profesjonalne i bezpieczne zapakowanie mebli), wnoszenie towaru, szybki czas realizacji, samochody dostosowane do przewożenia najróżniejszych towarów, wywóz, utylizacja, a nawet montaż mebli… to dodatkowe możliwości do podstawowej usługi, które tworzą ofertę niezwykle atrakcyjną dla klienta.